Aktualności

Serdecznie zapraszamy na Naszą zupełnie nową stronę internetową szkoły dostępną pod adresem:

ZSS-ZAWIERCIE.PL


Wszelkie najnowsze aktualności od chwili obecnej będzie można obserwować na Naszej nowej odświeżonej stronie.
Stara domena (adres: zsips-zawiercie.edu.pl) będzie jeszcze aktywna przez jakiś czas.

Trochę z lekkim opóźnieniem, bo niebawem połowa stycznia ale zamieszczamy zdjęcia z Jasełek które odbyły się w naszej szkole.

W niekompletnym składzie, ale zawsze gotowi i chętni do pracy! Pomimo deszczowej aury mamy SUPER zabawę ze swoimi ukochanymi konikami ! Czwartkowa drużyna pozdrawia Lilkę i Dudusia !

Zadowoleni i z uśmiechem na twarzach wracamy do szkoły na dalsze zajęcia. Do zobaczenia po feriach zimowych !! Życzymy wszystkim udanych a przede wszystkim BEZPIECZNYCH ferii !!

Serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie "Edukacja bez barier w ZSS im. Marii Grzegorzewskiej w Zawierciu"
Celem główny projektu jest poprawa efektywności kształcenia ogólnego oferowanego w Zespole Szkół Specjalnych w Zawierciu poprzez realizację kompleksowego programu indywidualizacji pracy z uczniem ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi (87 uczniów z orzeczeniami o niepełnosprawności) oraz utworzenie w szkole warunków do nauczania opartego na metodzie eksperymentu w postaci dwóch pracowni z odpowiednim wyposażeniem i pomocami dydaktycznymi, oraz prowadzenie zajęć wyrównawczych i rozwijających dla 87 (38K i 49 M) uczniów oraz wsparcie dla 12 (8K, 4M) nauczycieli co zostanie zrealizowane do 31.08.2021r.
Dokumenty rekrutacyjne w linku poniżej
Dokumenty rekrutacyjne do projektu "Edukacja bez barier"

Dnia 17 grudnia uczniowie naszej szkoły w ramach ogólnopolskiej akcji "Choinka Nadziei" odwiedzili Środowiskowy Dom Samopomocy w Zawierciu wystawiając przedstawienie bożonarodzeniowe i przekazując życzenia i żywą choinkę. Atmosfera była bardzo świąteczna

W ramach współpracy z parafią pw. Jana Pawła II w Zawierciu uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do Wigilii Papieskiej pod patronatem księdza biskupa archidiecezji częstochowskiej Andrzeja Przybylskiego oraz Prezydenta Miasta Zawiercia Łukasza Konarskiego. Dla wszystkich uczestników spotkania uczniowie upiekli oraz pięknie udekorowali ponad 400 pierników. W dniu wigilii zaśpiewaliśmy kilka kolęd, wprowadzając wszystkich zgromadzonych w Bożonarodzeniowy nastrój Wesołych Świąt

Święta Bożego Narodzenia tuż, tuż. Konkurs pt. Najciekawsza ozdoba świąteczna już się zakończył. Oto nasi zwycięzcy i ich prace

17 grudnia 2019 roku w bibliotece szkolnej odbyły się zajęcia kaligraficzne prowadzone przez panią Anetę Gajewską- Wspaniałą , bibliotekarkę Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Józefa Lompy w Katowicach Filia w Zawierciu. Warsztaty pięknego pisania z gęsim piórem w ręku były dla młodzieży odkrywcze i twórcze. Celem zajęć było nie tylko kształtowanie charakteru pisma ale także poprawienie sprawności wykonywania drobnych, precyzyjnych ruchów ręki. Historia kaligrafii jest bardzo długa i sięga czasów prehistorycznych, a dokładnie schyłku tej epoki, kiedy to zaczynały powstawać pierwsze rodzaje pisma. Na szczęście w dzisiejszym świecie „komputerowych tubylców” sztuka kaligrafii wraca do łask. Okazuje się, że uczy staranności, pokory, działa relaksująco oraz wpływa na mózg, pobudzając go w podobny sposób jak muzyka. Sztuka starannego i estetycznego pisania sprawiła uczniom wiele radości. Po raz pierwszy mięli okazję pisać gęsim piórem zanurzonym w kałamarzu. Po kaligraficznej rozgrzewce wszyscy uczestnicy samodzielnie wypisywali kartki świąteczne. Dziękujemy za stworzenie miłej atmosfery i profesjonalne podejście do tematyki prowadzonych zajęć. Zapraszamy ponownie.

następne >>

Raport z ewaluacji zewnętrznej 2018

SZKOŁA PRZYSPOSABIAJĄCA DO PRACY -
SPECJALNA W ZAWIERCIU

 

Raport z ewaluacji zewnętrznej

Zasadniczej Szkoły Zawodowej.

Raport z ewaluacji zewnętrznej

Szkoły Przysposabiającej do Pracy.

 Raport z ewaluacji zewnętrznej 

Gimnazjum nr 5

 Raport z ewaluacji zewnętrznej 

Szkoły Podstawowej nr 15

OSIĄGNIĘCIA

 

  

Ankiety

 

Ankiety

 

Licznik odwiedzin:
Administrator strony: Sławomir Głowacz & TM. Wszystkie prawa zastrzeżone.Strona wykonana przez doNETA.pl